Katı Yakıtlı Kazan Kumanda Panelleri

Kurumsal

Manuel Kumanda paneli (M) STANDART)

TANSAN

  • 1. Sıcaklık göstergesi: Kazan içindeki ısıtıcı akışkanın sıcaklığını gösterir.
  • 2. Kazan Termostatı: 30 - 90 ºC aralığında kazanın istenilen sıcaklığa ayarlanmasını sağlar.
  • 3. Açma / Kapama Anahtarı: Fanın çalıştırılmasını ve kapatılmasını sağlar.

Termostat istenilen sıcaklığa ayarlanır. Bu sıcaklıkta fan stop eder. Kazan kontrol panosunda açma kapama butonunu “Off” konuma getiriniz. Durdurma, işlemi kazan içerisindeki yakıtın kendi kendine yanıp bitmesiyle gerçekleşir.

Dijital MANUEL Tip Kazan Kumanda Paneli (Diji M) (OPSİYONEL)

TANSAN

Panelde ayarlama tuşlarından farklı olarak ve açma/kapama düğmesi bulunmaktadır.

Otomatik fan hızı %100 değerinden büyük değere ayarlandığında oto yazısı gelir bu konumda bırakıldığında otomatik fan hızı modu aktif olur. Otomatik Fan Hızı modundan çıkmak için fan hızı seçilerek “-” tuşu yardımıyla bu değer 100 ya da daha alçak değere ayarlanır. Tuş 1 saniye basılı tutulduktan sonra hızlı sayma moduna geçer ve saniyede 10 değer azalır ya da artar. Aşağıdaki tabloda sınır değerler gösterilmiştir.

TANSAN

TANSAN

Sistem normal çalışma durumunda kazan sıcaklığını ve pompa, fan motor durumlarını, alarm durumunda sıcaklık göstergesi değişmeli olarak “HATA” yazısı gösterir.

Dijital STOKERLİ Tip Kazan Kumanda Paneli (Diji SM) (STANDART)

TANSAN“Seç” düğmesine basılarak ayarlanmak istenen değerin yanında bulunan ışığın yanması sağlanır “yukarı ok” ile “aşağı ok“ düğmeleri vasıtasıyla seçilmiş olan değer arttırılır ya da azaltılır.

Örnek olarak “Fan Hızı” ayarlanmak isteniyorsa; “Seç” düğmesine 2 defa basılarak “Fan Hızı” fonksiyonunun seçilmesi sağlanır. Daha sonra “yukarı ok” ve “aşağı ok“ düğmeleri yardımıyla fan hızı istenen değere getirilir. İstenen değerler ayarlandıktan sonra 3 saniye beklenir ve hafızaya alma işlemi gerçekleşir.

Ayarlanılabilen değer aralıkları aşağıdaki tabloda gösterilmiştir.

TANSAN

Panelde ayarlama tuşlarından farklı olarak el ile yakıt yükleme için bir düğme ve açma/kapama düğmesi bulunmaktadır.

Otomatik fan hızı ve stoker fonksiyonu, fan hızı %100 değerinden büyük değere ayarlandığında oto yazısı gelir bu konumda bırakıldığında otomatik fan hızı modu aktif olur. Otomatik Fan Hızı modundan çıkmak için fan hızı seçilerek “aşağı ok” tuşu yardımıyla bu değer 100 ya da daha alçak değere ayarlanır. 40 değerinin altı Fanı kapatır (off). Tuş 1 saniye basılı tutulduktan sonra hızlı sayma moduna geçer ve saniyede 10 değer azalır ya da artar. Aşağıdaki tabloda sınır değerler gösterilmiştir.

TANSAN

Sistem normal çalışma durumunda kazan sıcaklığını ve pompa, fan motor durumlarını, alarm durumunda sıcaklık göstergesi değişmeli olarak “HATA” yazısı gösterir.

Katı Yakıtlı Kazan Kuman Panelleri Broşür: TANSAN